Domov Akcie a Zbierky Kontakt

SPOJME SA PRE JANKA

Liečba

Nove správy ohľadne Jankovej liečby - 13.4.2021

Drahí priatelia, dnes sa uskutočnil pre nás veľmi dôležitý a zásadný rozhovor s pánom doktorom Kleefom, ktorý bude liečiť nášho Janka. Bol to dlhší rozhovor, z ktorého sme mali príjemné pocity, nakoľko pán doktor bol veľmi prívetivý a išla z neho dobrá energia.
Čo sme sa z rozhovoru dozvedeli? Jankov nádor je liečiteľný – to je pre nás najdôležitejšia informácia. Liečba, ktorú nám pán doktor Kleef nasadil – pripravil pre Janka, je rozdelená na niekoľko cyklov. Jeden cyklus trvá 4 týždne, počas ktorých bude Janko hospitalizovaný na klinike v Budapešti. Naplánovaná liečba – o akú sa jedná, aké bude dávkovanie a iné veci s tým súvisiace nám budú zaslané v najbližších dňoch. Do dvoch týždňov taktiež dostaneme pozvánku do Budapešti, kde Janko odíde na celé 4 týždne ( s tým, že bude na víkendy chodiť domov), a kde bude sám, bez nás všetkých, podstupovať liečbu.

Čo je však potrebné zaobstarať pred Jankovým odchodom? Pán doktor bude potrebovať záznam o momentálnom Jankovom zdravotnom stave, t.z. – predložíme krvný obraz, kardiologické vyšetrenie, a tiež MRI vyšetrenie. Od pána doktora zas my obdržíme povolenie na presun medzi hranicami aj kvôli situácii, ktorá momentálne vládne vo svete. V neposlednom rade bude musieť Janko podstúpiť zákrok, v ktorom mu do tela aplikujú podkožný žilový port – je to teliesko, cez ktoré mu bude vedená liečba. Používa sa pre ľahšie zavádzanie liečby, ktorá je každodenná a pacientovi tým pádom netreba do tela zasahovať injekčne. Tento zákrok trvá cca 20 minút. Po 4 týždňoch pôjde Janko na vyšetrenie, kde sa ukáže, ako a či liečba fungovala. Ak sa liečba ukáže ako účinná, Janko pôjde na ďalší a ďalší cyklus.

A teraz prichádza to najdôležitejšie. Jeden takýto cyklus stojí 40.000€ - je to ohromne veľká suma. Vďaka vám všetkým máme peniažky na prvý cyklus, za čo vám najviac na svete ďakujeme. No veľmi, veľmi vás prosíme aj o ďalšiu pomoc, aby sme Jankovi nazbierali finančné zdroje na ďalšie cykly. Nebudeme si klamať, sme viac ako presvedčení, že Janko bude tých cyklov potrebovať viac. Jeho tumory sú závažné. My však veríme, že táto liečba bude pre nás kľúčová, a posnažíme sa zo všetkých síl nájsť čo najviac finančných prostriedkov na túto liečbu. Preto vás prosíme, skúste spolu s nami pomôcť Jankovi. Je skvelé vedieť, že liečba existuje, že je šanca Jankovi pomôcť, ale financie sú veľmi vysoké. Budeme vám vďační za každú jednu pomoc – zdieľaním, podporou, ale tiež finančnou pomocou.
Z celého srdca vám ďakujeme

3.5.2021

Drahí priatelia, po dlhšom čase sa vám prihovárame s novinkami, ktoré posledné dni priniesli. V piatok som ja Ivana odišla s Jankom a priateľom Ľubom do Budapešti, kde dnes začala Jankova liečba. Cesta prebehla v poriadku, aj cez hranice sme prešli bez problémov, nakoľko klinika v Budapešti bola pre nás veľmi nápomocná, a vybavila Jankovi pozvánku, vďaka ktorej všetko prebehlo „hladko“.

Hneď ráno absolvoval Janko rozhovor s pánom doktorom Kleefom, ktorý naňho urobil dojem aj pri osobnom rozhovore. Bol veľmi prívetivý, priateľský, a Janko, napriek toľkej únave s ním krásne a šikovne rozprával po anglicky. Potom sme sa presunuli už na samotnú liečbu–konkrétne – niekoľko minút mal Janko cez port na tele zavedenú infúziu, cez ktorú mu bol podávaný vitamín C. Tento proces trval určitú chvíľku. Po jeho absolvovaní sa Janko presunul na ďalšiu liečbu – tzv. HYPERTERMIU – v preklade – zahriatie tela a hlavy.

Je to liečba, kde je pacientovi za pomoci prístrojov vložená do tela vysoká teplota – okolo 38 stupňov. Používa sa k liečeniu nádorov. Prvé zahrievanie bolo zahrievanie hlavy, ktoré trvalo cca 20 minút – Jankov organizmus zareagoval, a Jankovi nebolo príliš dobre – je to typický príznak. Zahrievanie hlavy bude pokračovať, a ak Jankove telo zareaguje dobre, čas zahrievania sa bude zväčšovať. Hneď potom nasledovalo na pár hodín zahrievanie celého tela. Tu sa mu podarilo aj trošku pospať..

Toto bol Jankov prvý deň liečby v Budapešti. Po liečbe bol veľmi unavený a vysilený. Aj z fotiek je možné vidieť, že sme spravili dobre. Janko veľmi, veľmi akútne potrebuje túto liečbu, ktorá, veríme, bude úspešná. Sme nesmierne šťastní, že je Janko v dobrých rukách, a teraz nám neostáva nič iné, len neoblomne pokračovať v zbieraní finančných prostriedkov na liečbu. Prosím, buďte pri nás, a pomôžte nám aj naďalej. Veľmi vám ďakujeme.. Možno trošku na odľahčenie na záver: jedna pani sestrička, ktorá sa o Janka starala, sa naučila pár anglických fráz, aby si mohla s Jankom „pokecať“. Vyčarilo nám to úsmev na tvári. Majme sa radi priatelia, a pomáhajme si...

15.5.2021

Drahí priatelia,
prešiel ďalší týždeň, v ktorom Janko podstupuje liečbu. Chceme vás informovať o všetkom, ako sme vám to sľúbili.

Musíme povedať, že pre Janka je liečba naozaj fyzicky náročná, čo znamená, že jeho telo je veľmi slabé, a Janko niektoré dni nevládze dobrať liečbu. Rozprával sa aj s pánom doktorom Kleefom, ktorý, veríme, mu dodal stále veľkú silu bojovať a ísť ďalej. Povedal tiež, že je to sprievodný jav liečby, kde pacient nezvláda v niektorý deň dobrať liečbu.

Dnes skončil Jankov pobyt v Budapešti a pán doktor Kleef mu zaobstaral prevoz do Viedne, kde bude nasledujúce dva týždne podstupovať ďalšiu liečbu. Bude o niečo iná ako v Budapešti, a my veríme, že Jankovo telo ju príjme a bude bojovať. Samozrejme vás o tom budeme informovať. Prajeme pekný večer.

31.5.2021

Drahí priatelia,
nastal posledný týždeň Jankovej liečby. Ani sme sa nenazdali, a už je to pomaly za nami. Janko sa z Viedne presunul opäť do Budapešti, kde ho čaká záverečná trojdňová liečba. Následne sa stretne s pánom doktorom Kleefom, ktorý mu a nám oznámi, čo bude ďalej nasledovať.

Ako sme vám spomínali aj vo včerajšom príspevku, Janko naozaj veľmi slabne. Aj z fotky je jasne vidieť, ako sa liečba podpísala na jeho tele. My veríme, že je to spôsobené jeho bojovnosťou, kde telo bojuje zo všetkých síl, aby sa Janko opäť postavil na nohy a kopol do lopty z celej sily.

Čoraz viac budeme potrebovať aj vašu pomoc priatelia. Už raz sme to dokázali, a spoločnými silami sa dokázala vyzbierať pre Janka vhodná suma na liečbu. No vyzbierané prostriedky sa veľmi rýchlo míňajú. Chceme vás preto z celého srdca poprosiť o opätovné zdieľanie nášho príbehu, o pomoc, každé euríčko nám, a hlavne Jankovi vštepí nádej v lepší zajtrajšok.

Veľmi vám ďakujeme aj za každú potešujúcu správu, za každú myšlienku, ktorú nám venujete. Je to naozaj veľká pomoc vidieť toľko dobra vôkol. Krásny večer vám prajeme.4.6.2021

Priatelia,

pozdravujeme vás z Budapešti, kde sme dnes s Jankom prežili predposledný deň pred naším odchodom domov.

Janko mal dnes trošku oddychový, relaxačný deň, absolvoval masáž, a takúto prechádzku, aby sme rozhýbali celé telo po všetkých procedúrach.

Zajtra nás ešte čaká rozhovor s pánom doktorom Kleefom, ktorý nám povie, čo bude nasledovať, aké postupy zvolíme, aby sme Janka čo najskôr dostali späť do bežného života. Tak nám prosím držte palce.

5.6.2021

Priatelia,

máme jednu bleskovú správu. Od rána nebolo Jankovi dobre, počas dňa nič neustupovalo, a teraz večer sme boli na pohotovosti. V Budapešti nám dal pán doktor Kleef infúziu proti opuchu, ktorú mu v nemocnici hneď podali. V nemocnici Jankovi ešte podala pani doktorka onkologička magnézium, a kortikoidy. Jankovi sa polepšilo, a teraz je už doma. Aj pre takéto „prípady“ potrebujeme okamžite Jankovi pomôcť. Ďakujeme, že ste v tom s nami.

Pekný večer prajeme

8.6.2021

Drahí priatelia,

rýchla správa na utorok – pán doktor Lužbeták je s nami stále v kontakte, a snaží sa nám pomôcť najviac ako vie. Sám napísal žiadosť o vydanie parafínových bločkov do Banskej Bystrice, aby mohol preskúmať tkanivo a nájsť čo najvhodnejší liek pre nášho Janka. Žiadosť bola veľmi rýchlo a promptne vybavená, a posiela sa prvou triedou priamo do Nemecka na rozbor. Je to pre nás ďalší krok vpred v tomto boji.

Chceme sa aj vám zo srdca poďakovať za pomoc pri zdieľaní nášho príbehu, aj za finančné príspevky. Spolu sme silnejší. Ďakujeme

30.6.2021

Priatelia,
situácia sa nám veľmi zhoršuje. V pondelok museli Janka akútne hospitalizovať v nemocnici. Mal veľmi veľké bolesti, ktoré sa mu v nemocnici snažia utlmiť.
Je to naozaj vážna situácia, zatiaľ nevieme, čo sa bude diať ďalej, no sme v spojení s pánom doktorom Lužbetákom, ktorý sa nám snaží nájsť najvhodnejšiu liečbu pre Janka.
Prosíme, pomôžte nám opäť čo najviac prezdieľať náš príbeh, prosím, pomôžte nám Janka opäť dostať na nohy.
My sa nemienime vzdať, my veríme, že Janko kopne ten víťazný gól, a toto budú už len naše spomienky. No dovtedy musíme spraviť všetko, čo je v našich silách, aby sa tak stalo.

Buďte toho súčasťou, z celého srdca prosíme, a ďakujeme.

14.7.2021

Drahí priatelia, ako sme vás už informovali, Janko stav sa zhoršuje. Je veľmi slabý, vysilený, nemá chuť do jedla, a už sme viackrát skončili v nemocnici, kde sa mu však vďaka rýchlo podaným liekom polepšilo.

No situácia je naozaj vážna, a my musíme konať. Ako sme vás informovali dávnejšie, pán doktor Lužbeták si vyžiadal vzorku tkaniva, ktorá putovala do Nemecka na rozbor. Našťastie rozbor dopadol v náš prospech, a pán doktor vie, akou metódou je možné poraziť túto otrasnú chorobu.
Jednalo by sa o liečbu onkolytickými vírusmi, kde by mu cez teliesko, ktoré by mal voperované v hlave „púšťali“ vírusy priamo na nádory v hlave. Táto liečba by mala prebiehať v Nemecku, a zákrok by sa vykonával každý mesiac. Liečba bude trvať jeden rok.
Prichádza však na kameň úrazu. Jeden takýto mesiac liečby stojí 10.000€, čo počas dvanástich mesiacov robí sumu 120.000€ - uvedomujeme si, že je to veľmi vysoká suma, no pre záchranu Janka sa pokúsime tieto peniažky vyzbierať.

Preto sa obraciame aj na vás s opätovnou a naliehavou prosbou o pomoc pre nášho syna, súrodenca, bratranca, kamaráta. Je pre nás veľmi ťažké vidieť ho v takomto stave, a urobíme všetko preto, aby sa z tohto stavu dostal.
Chceme vás preto poprosiť o pomoc pri zdieľaní nášho príbehu, o finančnú pomoc, alebo akúkoľvek pomoc, ktorá by Jankovi vedela pomôcť.
Vážime si to veľmi, nevzdávame sa, a ideme ďalej.

Ďakujeme ❤❤

2.8.2021

Priatelia, zajtra sa nám začína ďalší kolobeh, veríme, že bude prospešný, a hlavne nápomocný.

Ráno cestujeme s Jankom do Viedne za pánom doktorom Lužbetákom.
Naša liečba mala byť iná – ako sme poznamenali v nedávnom príspevku, Jankovi mal byť do hlavy vložený čip, cez ktorý sa mu mala priamo na nádory „vpúšťať“ liečba vírusmi. Avšak táto liečba musela byť prerušená, nakoľko sa Janko musí podrobiť určitým vyšetreniam.
Aby sme však nestrácali čas, ktorý naozaj ide proti nám, Janko prejde na druhú alternatívu liečby – liečba liekmi – tabletková forma.
Vďaka vám všetkým, a ďalším veľmi dobrým ľuďom máme určitú sumu na začiatok liečby. No nevzdávame sa, a peniažky zbierame a zháňame i naďalej.

Bojujeme, a veríme, že kým nám bude môcť začať liečba vírusmi, táto tabletková forma zaberie, telo preberie, a zabojuje.
Prosím, držte nám palce, budeme vás čo najskôr informovať opäť.


4.8.2021

Krásny večer priatelia,

ako sme vás prednedávnom informovali, naša včerajšia cesta viedla do Viedne, kde sme sa stretli s pánom doktorom Lužbetákom. Poviem pravdu, nevedeli sme, čo čakať, a s akými pocitmi tam máme ísť. No odchádzali sme vcelku spokojní, s veľkými očakávaniami a nádejou.
Pán doktor si Janka prezrel, zobral mu krv, porozprával sa s ním, a dohodol sa s nami na nasledujúcom postupe. Keďže implantát nemôže byť ešte do hlavy zavedený – (je to z dôvodu, že Janko potrebuje mať za sebou MR vyšetrenie, aby sa videlo, v akom stave nádor je, a či bude možné implantát do hlavy vložiť) – prešlo sa na tabletkovú formu liečby.
Janko začal poberať dvojkombináciu liekov – dve tabletky, ktoré zabojujú o jeho zdravie. Ak sa pýtate, prečo sme boli po tabletky až vo Viedni, je to z jedného prostého dôvodu. Jeden druh tabletiek sa u nás na Slovensku veľmi ťažko získava, a získať ho je beh na dlhé trate, a ten druhý druh tabletky nie je u nás ani schválený, takže dožadovať sa ho na Slovensku naozaj nie je možné.

Áno, aj takéto situácie zažívajú onkologickí pacienti. Čo nie je schválené „doma“, sa o pár kilometrov ďalej predpíše ako možná liečba v boji s rakovinou. Naozaj je to nefér, a smutné.
Takže Jankova liečba prebieha tabletkovou formou + pokračujeme v liečbe imelom od doktora Kleefa. Po mesiaci od užívania tabletiek by mali byť viditeľné výsledky. Pán doktor Lužbeták nám prisľúbil pomoc za každých okolností. To znamená, že ak sa Jankovmu telu nebude páčiť táto forma liečby, alebo bude na ňu zle reagovať, okamžite bude hľadať inú alternatívu. Tak isto keď mu včera zobral krv na kontrolu, plus si prešiel celý jeho zdravotný stav, bude hľadať a prideľovať liečbu podľa výsledkov.

Naozaj sme šťastní, že sme získali v pánovi doktorovi nie len skvelého doktora, ale hlavne človeka so srdcom na správnom mieste. Janko bol z dlhej a namáhavej cesty veľmi unavený, ale zároveň sa aj tešil. Už len z toho, že išiel niekam na „výlet“ – avšak, kiežby to bol naozaj skutočný výlet, skutočný zážitok, kde by sa míňali budovy nemocníc a ľudia v bielych plášťoch.
Dovtedy, kým sa tak stane, ešte musíme zabojovať. Janko bojuje, a my s ním. Veríme, že aj vy s nami.

Ďakujeme

16.8.2021

Drahí priatelia,
náš boj stále pokračuje. Janko bojuje, a nevzdáva sa ani počas bolestí, a v ťažších dňoch. Stále poberá lieky od doktora Lužbetáka, a práve má na ceste ďalšie balenie. Vďaka liekom od pána doktora má väčšiu chuť do jedla, čo je pre nás skvelé, aby telo nebolo unavené z toho, že nič počas dňa neprijalo.

Avšak, čo sa týka samotného stavu, to až tak skvelé nie je. Janko je stále veľmi slabý, a unavený. Sú dni, kedy sa má lepšie, a má o niečo viac energie, no tých dní je pomenej. Tak isto lieky spôsobili veľký výsyp na Jankovej tvári i tele. Po konzultácii s pánom doktorom nám bolo povedané, že je to dobré, že takýto proces naznačuje úspešnosť podaných liekov. Kiežby ten proces trval kratšie, a pomohol zo dňa na deň.

Svet je naozaj veľmi malý, a takto nevšedne sme sa spoznali s jednou milou pani, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako staršia „čiperná“ pani plná optimizmu. Až na jednu výnimku – má nádor na mozgu, ktorý podľa slov doktorov bol neoperovateľný. A práve táto pani nám dala kontakt na jedného skvelého pána, ktorý sídli v Dolnom Kubíne – je to pán akupresurista a liečiteľ - pán Jašica, ktorý pomáha ľuďom s cukrovkou, Parkinsonovou chorobou, neplodnosťou, migrénami, epilepsiou, nádormi a mnohými inými chorobami. Jej samotnej pomohol znížiť nádor na mozgu o 60%, čo je neuveriteľne skvelé.

Ako sám povedal, snaží sa správnymi hmatmi a masážou centrálnych bodov vyhubiť zápaly z tela, ktoré podľa jeho slov šíria chorobu ďalej, do väčších rozmerov. Janko bol uňho dvakrát, a hoci pán Jašica poznamenal, že Janko je na tom zdravotne veľmi zle, bude sa snažiť mu správnou metódou pomôcť. Ďalšie sedenie nás čaká v sobotu.
Priatelia, je dôležité poznamenať, že hoci naša liečba, a hlavne nádej sa upiera o zahraničie, a možno trošku vyspelejšie postupy, je veľa vitamínov, liekov, a ciest, ktoré sa snažíme hľadať práve na našom Slovensku. Chceme, aby ste vedeli, že samotné vitamíny, jazdy za pánom liečiteľom, a mnoho iného hradíme len z vlastných zdrojov, nie je to na úkor nikoho. Potrebovala som to spomenúť, a touto cestou ďakujem za pochopenie.

Prosím, neprestávajte na nás myslieť vo svojich modlitbách, a tiež ak môžeme poprosiť o zdieľanie, a pomoc. Vážime si každého jedného z Vás. Bojuje Janko, a my s ním. Budeme vás čo najskôr informovať o ďalších postupoch a tiež veciach, ktoré nás čakajú.

Krásny večer.

4.9.2021

Drahí priatelia,
stále pokračujeme v liečbe od pana doktora Lužbetáka. Mame za sebou prvú etapu liečby, ktorá mala svoje dobre aj horšie sprievody. Tento týždeň sme mali začať dalšiu etapu liečby, no Jankov stav sa zhoršil, a sanitka ho musela odviezť do nemocnice, kde sa teraz oňho starajú. Veríme, že ho mame čo najskôr doma a možeme pokračovať v našom boji.

Prosím, budže s nami v modlitbách a tiež ak je možne prezdieľať náš príbeh, prípadne pomôcť finančne,
budeme Vám zo srdca vdačńi. Každa jedná pomoc sa počíta.

Naše peniažky sa míňajú, a liečba vyžaduje veľku čiaštku.
Snažíme sa oslovovať aj iné podniky, tak veríme že naše prosby budu vyslyšané a Janik bude môcť poberať i naďalej tuto liečbu.

Nech je čím skor s nami doma a v čo najlepšej forme.
Velmi Vám za všetko ďakujeme.

18.9.2021

Drahí priatelia,
pozdravujeme vás. Radi by sme vám priniesli dobré správy, ako sa Jankov stav zlepšuje, a všetko napreduje správnym smerom, no realita je iná. Jankov stav sa horší, je veľmi vysilený, má bolesti, vysoký tlak, a každý deň je preňho veľkou skúškou trpezlivosti a námahy.

V tomto čase podstupujeme druhú fázu liečby od pána doktora Lužbetáka, ktorá však mala prísť skôr, no pre Jankov zhoršený stav to nebolo možné. Opäť sa tiež začala liečba chemoterapiou.
Momentálne je v domácej liečbe, kde však potrebuje 24 hodinovú opateru, nakoľko stav sa zhoršil aj kvôli tomu, že sa k tomuto všetkému pridali záchvaty, ktoré dostane kedykoľvek počas dňa. A preto prítomnosť osoby, ktorá vie ihneď zakročiť je viac než nutná.
Vďaka našej obvodnej pani doktorke, doktorovi Lužbetákovi, je Jankov stav ako – tak stabilizovaný.
No skoro každý deň je nutné privolať rýchlu zdravotnú pomoc, nakoľko jeho stav sa komplikuje, a každý deň nás nepríjemne prekvapí niečo nové. Raz je to vysoký tlak, inokedy závrate, zvracanie a podobne.
Okrem pánov doktorov na onkológii sú nám veľmi nápomocní aj doktori z oblasti kožného oddelenia, internisti, a tiež z oblasti neurológie, ktorí k nám neraz prišli aj domov, aby Jankovi pomohli, a boli vždy v správnom čase na správnom mieste. Všetkým, ktorí nám pomáhajú akoukoľvek formou zo srdca ďakujeme, a nesmierne si to vážime.
Vyrušuje nás však fakt, že sme započuli slová, kde bolo povedané, že Jankov stav nie je taký vážny. Prosím, neverte týmto rečiam. Nikomu nikdy neprajeme zažiť to, čo zažíva Janko a celá jeho rodina. Studňa, kde čerpajú ešte posledné zvyšky energie a sily je pomaly vyčerpaná. Prosím, nikdy sa nevydajme cestou súdenia pokiaľ naozaj nevieme, ako to je.
Držte nám prosím palce v tomto boji, ktorý je naozaj na dlhé trate. Myslite prosím na Janka.

Zo srdca ďakujeme.

8.10.2021

Drahí priatelia,
máme jednu nie radostnú správu. Janko je hospitalizovaný v nemocnici. Už dlhšiu dobu pociťoval veľkú bolesť hlavy, no v tento deň už bola bolesť tak neznesiteľná, že sme museli okamžite volať rýchlu zdravotnú službu.
Chceme sa veľmi pekne poďakovať záchranárom RZP z Ružomberka, ktorí Janka upokojili, boli veľmi milí, ľudskí, prívetiví, a taktiež boli pri nás veľmi rýchlo.
Týmto pádom bolo treba aj stopnúť liečbu, a po stabilizovaní Jankovho stavu v nej budeme opäť pokračovať.
Držte nám prosím palce. Práve keď si človek myslí, že napreduje, a ide to tým správnym smerom, táto hnusná choroba sa ozve, a ukáže svoju moc. Janko je však bojovník. Veríme, že v nemocnici nepobudne dlho, a bude môcť byť čo najskôr v pohodlí domova. Predsa len, toho nemocničného priestoru už bolo viac než dosť.
Buďte v tom s nami. Ďakujeme

9.10.2021

Priatelia,
prihovárame sa z nemocničného lôžka. Jankov stav je stále veľmi vážny, a nezlepšujúci sa.
Stále premýšľame, ako a čo najlepšie spraviť, aby sme toto Jankove trápenie prelomili. Tak veľmi túžime, aby sa aspoň trošku stav zlepšil, tak veľmi túžime počuť aspoň trošku potešujúce správy.
Neviem, prečo nás a hlavne Janka tento osud tak veľmi skúša. No nevzdávame sa, naozaj nie.
Ďakujeme, že ste stále s nami.
Prajeme vám pekný večer. Ak sa bude dať, myslite na nás večer pri modlitbách.
Zo srdca ďakujeme.

15.10.2021

Priatelia,
Janko je už prevezený do domácej liečby. Jeho stav nie je vôbec dobrý, necíti sa dobre, no veríme, že domáce prostredie bude naňho vplývať lepšie, a stav sa zlepší.
Vieme, že v nemocnici robili lekári čo mohli, aby sa aj Janko cítil dobre, no predsa, doma je doma.
Nevieme, kde Janko berie ešte stále tú silnú dávku trpezlivosti, nevzdávania sa, bojovnosti. Nie je ľahké sa pozerať na vášho syna, brata, priateľa, ako ho táto choroba ničí. Ako každý deň musí nájsť aj poslednú štipku bojovnosti, aby zvládol tento ukrutne zlý stav.
No vieme, že Janko je bojovník, a tak ako je bojovník on, budeme zaňho bojovať aj my všetci. Kiežby si choroba sama povedala, že už ho vytrápila dosť, že už naozaj stačilo, kiežby. Dovtedy, kým Jankovo telo bude silnejšie a pripravené zaňho zabojovať, dovtedy sme tu preňho my, i vy.
Stále nevieme slovami poďakovať za tie krásne podporné správy, ktoré nám píšete, i za to, že náš príbeh zdieľate, a prispievate nám na Jankovu liečbu.
Zo srdca každému jednému z vás ďakujeme. Jankovi sa snažíme reprodukovať každú správu, v lepšej chvíli si sám pozrie stránku, a milo sa poteší, a opäť nakopne. Takže ak máte niečo, čo by ste mu chceli odkázať, budeme si to veľmi vážiť. A určite aj Janko. Aj malý úsmev na jeho tvári je pre nás darom a požehnaním.
Majte sa pekne priatelia, a ďakujeme.

26.10.2021

Ahojte priatelia,
prinášame dobré správy. Janko má za sebou pár vyšetrení. MR vyšetrenie hlavy ukázalo, že opuch na mozgu je minimálne zmenšený, dokonca jedno nádorové ložisko bolo menšie, čo znamená, že liečba od MUDr.Lužbetáka zaberá.
Síce niekedy sa Janko cíti úplne nanič, je to súčasť liečby. Určite všetci viete, že nie len lieky liečia, ale dôležitá je aj psychická pohoda, a preto Vám ĎAKUJEME za povzbudivé a úprimné priania a modlitby, ktoré nám všetkým dodávajú silu v tom pokračovať a nevzdávať sa.
Týmto sa chceme úprimne POĎAKOVAŤ lekárom, ktorí sú vždy ochotní pomôcť a poradiť. Jankova detská lekárka MUDr. Emília Martinková s jej sestričkou Evkou Božekovou nás ešte nikdy neodmietli, nech sme ich žiadali o čokoľvek, čo súvisí s liečbou. Tak isto ďakujeme aj sestričke Janke Kulichovej za to, že ochotne prišla Jankovi zaviesť holter až domov. Neurochirurgovi MUDr. Tomášovi Žilkovi, ktorý odoperoval tretiu Jankovu operáciu. Veľká vďaka tiež patrí MUDr. Lucke Langovej, vďaka ktorej bolo možné vôbec zrealizovať túto operáciu a potrebné vyšetrenia. Ďalej ďakujeme internistke MUDr. Eve Svozilovej, ktorá nám otvorila dvere nie len v ambulancii, ale aj doma. Ochota pomôcť kdekoľvek a za akýchkoľvek podmienok, ďakujeme sestričke Katke, ktorá po namáhavej práci sadla do auta a prišla podať Jankovi infúziu až domov. Taktiež zdravotníkom z RZP Peťovi Ondrejkovi a Monike, za skvele odvedenú prácu, keď Janka v zlom stave upokojili, stabilizovali a boli tak ľudskí a ochotní, že Janko nenamietal a šiel snimi.
Nedá nám však nespomenúť aj lekárov a sestričky, ktorí nás odmietajú, nevypočujú, a pri ktorých sa dokonca dozvedáme, že spochybňujú liečbu, ktorú Janko začal napriek lepším výsledkom, a dokonca sú schopní nazvať Janka simulantom. To nás veľmi bolí, no zároveň posúva vpred bojovať stále viac a silnejšie. Za Janka, za jeho zdravie, zaňho.
My, predsa vieme, že toto je správna cesta pre Janka a nedáme sa odradiť, máme veľa ľudí za sebou, čo nám pomáhajú aj z posledných síl. A to si nesmierne vážime a posúva nás to vpred.
Veľká VĎAKA patrí aj nášmu lekárovi MUDr. Martinovi Lužbetákovi, M.Sc, ktorý je nepretržite na telefóne, ktorý vie Janka povzbudiť a posunúť ďalej, ktorý vie Janka stabilizovať, ktorý vie jednať ľudsky, priateľsky. Pre nás je to lekár s veľkým L. Pre Janka je to lekár, ktorému plne dôveruje.
Ďalej aj Dr. Ralf Kleef je v našich srdciach aj napriek tomu, že sa uňho neliečime nám píše a zaujíma sa o Jankov zdravotný stav. Dokonca slová celého tímu: čokoľvek budete potrebovať sme tu pre Vás vždy a hlavne pre Janka.

Ešte raz ĎAKUJEME VÁM

27.10.2021

Ahojte priatelia,
prinášame najnovšie správy.
Po rozhovore s MUDr. Lužbetákom sme dospeli k záveru, že momentálne je najlepším riešením pre zlepšenie Jankovho zdravotného stavu hospitalizácia na klinike v Dusseldorfe.
Počas hospitalizácie prebehnú potrebné vyšetrenia aj ohľadom zavedenia implantátu do hlavy, cez ktorý je možné podať Jankovi onkolytické vírusy. Význam onkolytických vírusov je taký, že napádajú IBA rakovinové bunky, kdežto chemoterapia, ktorú aj momentálne Janko užíva, má viac vedľajších účinkov. Preto je toto pre nás veľká šanca. Avšak týždeň na klinike stojí 25.000€
Vzhľadom na to, že Janko nie je schopný prevozu autom, zostáva nám jediná možnosť, a to je letecká preprava. Po oslovení spoločnosti, ktorá poskytuje lety so záchranárom nám poslali cenovú ponuku, ktorej let vyčíslili na 18.000€. Cesta tam v sume 9.000€ a cesta späť, tak isto, 9.000€
Ak sa nám však nepodarí čím skôr zorganizovať tento transport, naďalej budeme pokračovať v tabletkovej forme liečby.
Sú to pre nás naozaj závratné sumy, ktoré nie sme schopní pokryť z vlastných zdrojov. Preto sa obraciame na vás s veľkou prosbou o pomoc.
Tento mladý muž si prežil svoje, no stále má veľkú silu a chuť bojovať. Aj keď je momentálne „pripútaný“ na lôžku, je tu veľká šanca, že sa opäť postaví na nohy. Veríme, že oslovení ľudia, firmy, a nadácie nám pomôžu túto neľahkú situáciu zvládnuť.

ĎAKUJEME, že ste tu s nami

3.11.2021

Ahojte priatelia,
prinášame Vám pár aktuálnych fotiek Janka, ako trénuje a aj keď sa necíti vždy dobre, on sa nevzdáva, a to nás všetkých ženie vpred.
Ako by povedali jeho spoluhráči futbalovým žargónom, Janko ide ako píla. Keď už dochádzajú fyzické sily, tak nastupuje pevná vôľa. Často cez silné bolesti a so sebazaprením podstupuje cvičenia a bojuje, nevzdáva to!
Šampióna z vás nerobí len klub alebo team, za ktorý hráte, ale odhodlanie a sebazaprenie, ktoré vás posúva vpred, aj keď často malými krokmi
Janko sa nevzdáva, preto to nevzdávajme ani my a podporme ho v jeho boji.
Všetkým zo srdca ďakujeme za podporu, ktorú nám poskytujete každý deň
Spolu to zvládneme

16.11.2021

Priatelia,
momentálne užívame štvrtý mesiac chemoterapiu, a pán doktor sa rozhodol, že Jankovi pridá nový liek, kým sa dostane do Dusseldorfu. Dávku chemoterapie znížil a lieky nám postačia skoro na dva mesiace, preto sme tento mesiac lieky neobjednávali.

21.11.2021

Drahí priatelia,
v piatok sme mali dosť náročný deň. Janko absolvoval vyšetrenie na onkológii v BB. Od lekára sme dostali, pre nás veľmi podstatné potvrdenie o schopnosti prevozu na kliniku do Dusseldorfu.
Ešte v ten deň sme odoslali potrebné správy na hospitalizáciu.
Momentálne čakáme na termín prijatia.

23.11.2021

Priatelia,
prešiel už určitý čas, čo spolu s nami zdieľate každý jeden náš krok. Keď sme vytvárali túto stránku, nevedeli sme si predstaviť, aký dosah bude mať, či vôbec niekoho osloví, a keď, tak ako to bude na daného človeka vplývať.
Táto stránka však bola prezdieľaná a navštívená toľkými ľuďmi, a to nie len v Ružomberku, a jeho okolí, ale na celom Slovensku, kde sa mnoho ľudí zapojilo do pomoci pre nášho Janka. Je pre nás neuveriteľné, koľko skvelých, a dobrých ľudí je na tomto svete. Viete, aj práve v tomto období, keď je veľký nepokoj, rozhádaní ľudia, strach, a neistota, jedno sa predsa len nevytráca. ĽUDSKOSŤ.
Práve tu sa ukazuje, že každý z nás má v sebe veľkú mieru citu, veľkú mieru súcitu, pomoci, a podpory.
Janko je naozaj dlho doma. Odlúčený od kolektívu, práve v čase, kedy by si mal najviac užívať krásy dospelého života, začleňovať sa pomaly do spoločnosti, do pracovného a študijného kolotoču, práve teraz bojuje s tak veľkým nepriateľom. Nevieme si sami predstaviť ten pocit, keď každý jeden deň sa nám zleje do jedného a možno nemáme ani pojem, aký deň vlastne je.
Ale jedno, a my si myslíme, že aj najdôležitejšie pre Janka je – podpora od všetkých VÁS:
Od ľudí známych, i neznámych – ktorí mu vždy zanechajú pekný, milý odkaz na stránke pod fotkou. Ktorí si nájdu čas, a povzbudia ho cez komentár, aby sa nevzdával a išiel ďalej. Keď si to rozdelíme na drobné, tak daný človek nám venoval myšlienku, svoj čas, a krásne slová podpory. Vždy môže prejsť ďalej a nenapísať nič. No mnoho ľudí si ten čas nájde, a pre nás to znamená nesmierne veľa. A keby len pre nás – no hlavne pre Janka.
Od kamarátov a spolužiakov – Janko bol vždy, a ešte stále je (keď mu to zdravotný stav dovolí), veľmi vtipný, zábavný a vždy vysmiaty mladý muž. V každom momente vedel povedať trefnú „hlášku“, ktorá všetkých rozosmiala. A tak, ako on rozosmieval iných, tak sa snažia teraz rozosmievať oni jeho. Práve spolužiaci a kamaráti sú mu vždy na pomoci, sú tu preňho vždy a za každých okolností. Kvôli vzniknutej situácii sú návštevy veľmi striedme, každý má predsa len obavu, no aj slová povzbudenia a sily sú veľmi dôležité. Janko to vie, a veľmi, veľmi si to váži. Aspoň na chvíľu byť s nimi v tom „normálnom svete“, kde nepozná bolesť a strach. Ďakujeme, že ste pri ňom, že mu dodávate síl, a že bojujete s ním. Nájsť v tomto čase správnych ľudí po svojom boku je ťažké, Janko má veľké šťastie, že vás má.
Od drahých pánov profesorov a učiteľov – veríme, že každý by chcel mať žiaka ako je Janko. Vtipný, šikovný mladý muž, no hlavne veľmi, veľmi sčítaný, rozhľadený, múdry, a šikovný. Tak isto chceme poďakovať i vám, že ste mu boli vždy nápomocní, že ste tu boli preňho, a vieme, že aj stále ste. Každého z vás si veľmi vážime, a ďakujeme, že aj Janko cíti od vás veľkú podporu.
Od firiem, nadácií – sami dobre vieme, že mnohé firmy a nadácie majú každý deň desiatky žiadostí o pomoc. Vieme, že ľuďom, ktorým treba pomôcť je veľké množstvo. O to viac si vážime, a sme veľmi vďační všetkým firmám a nadáciám, ktoré sa rozhodli pomôcť práve nášmu Jankovi, ktorý každé jedno euro potrebuje na svoju liečbu. Je to naozaj finančne veľmi náročná liečba, ktorá však má konečne svetlé body, a Jankov stav sa veľmi pomaličky zlepšuje. Každá jedna pomoc je pre nás požehnaním, a za to ďakujeme.
Od celej rodiny – čo je viac ako rodina? Každý nám dá za pravdu, že rodina je najviac. Po každej stránke. Je to miesto, kde môžeš byť sám sebou, a predsa ťa budú všetci milovať takého, aký si. Aj Janko má niekedy ťažšie dni, čo je však úplne pochopiteľné. A práve oni – tí jemu najbližší sú tu preňho vždy. Každý jeden deň, každú sekundu dňa. Ani Jankova vzdialenejšia rodina, ktorá s nimi nie je každý deň, si nevie predstaviť, čo všetko jeho najbližší zažívajú, a prežívajú. Podriadiť svoj súkromný, osobný život je veľká obeta, no vieme, že jeho najbližší to robia s láskou, a nevedia si predstaviť, že by každý jeden deň neboli pri Jankovi a s Jankom. A práve im patrí najväčší obdiv a úcta. Byť nápomocný práve vtedy, keď im samým je ťažko, je naozaj ťažké. No zvládajú to bravúrne. Vieme, že raz je ich ťahačom a podporou Janko, inokedy podporia Janka oni sami.
Veríme, že liečba, ktorá je práve nastavená bude mať úspešný koniec. Bolo by úžasné, keby sa Janko mohol dostať do Dusseldorfu, kde by bol pod drobnohľadom pána doktora Lužbetáka, no vieme, že ak sa má niečo stať, tak sa tak stane. Budeme veriť, a dúfať ďalej.
Vám prajeme krásny večer, a ešte raz posielame každému veľké ĎAKUJEME.

26.11.2021

Priatelia,
tak sen sa stal skutočnosťou, alebo tiež akoby povedal Atilla Végh – „Spln sa senil“.
Náš Janko odchádza teraz v nedeľu do Dusseldorfu.
Sme nesmierne šťastní, že sa to vďaka vám, aj všetkým dobrým ľuďom, ktorí nám pomáhajú, podarilo. Janko bude cestovať RZP so zdravotníkom, ktorý bude mať jeho stav plne pod kontrolou. Veríme, že bude v tých najlepších rukách. Určite má aj on veľké obavy, a strach, ako to dopadne, čo sa stane, aké to bude, no jeho odhodlanosť a sila bojovať je väčšia. Tým dodáva silu a odvahu aj nám.
Tento týždeň sme mali naozaj náročný, vybavovali sa všetky potrebné dokumenty na hospitalizáciu, robili sa vyšetrenia, dolaďovali sa posledné veci.
Čo sa vlastne bude v Dusseldorfe odohrávať? Jankovi sa budú robiť všetky potrebné vyšetrenia, a taktiež mu budú do hlavy vložené dva porty, cez ktoré sa budú podávať onkolytické vírusy, ktoré budú mať veľmi dôležitú úlohu – bojovať s týmto odporným nepriateľom, ktorý nášho Janka ničí.
Momentálne je Janko doma, čerpá silu a energiu, aby bolo telo ako – tak oddýchnuté a pripravené bojovať s týmto neduhom. Taktiež sú mu doma podávané infúzie, ktoré mal predpísané, aby nevznikali opuchy v hlave, a môžeme povedať, že zabrali, a Janko sa cítil a cíti lepšie.
Ach, priatelia, bude to tak veľmi náročný týždeň. Aj pre Janka, aj pre nás. Byť tak ďaleko od nás, my od neho, nemôcť prežívať s ním každú stotinu dňa bude pre nás veľmi náročné. Ale vieme, že sa to deje pre dobrú vec, že je to pre jeho záchranu.
Myslite prosím na nás, venujte nám svoju myšlienku pri modlitbe, aby táto liečba zabrala, aby Janko už konečne ukázal ten svoj krásny úsmev plný radosti.
Vieme, že ste stále s nami, presviedčajú nás o tom komentáre, ktoré od vás dostávame, osobné správy, a v neposlednom rade aj finančná pomoc, vďaka ktorej sa tento výjazd môže uskutočniť.
Držte nám palce, budeme to potrebovať viac, než kedykoľvek predtým.

28.11.2021

Drahí priatelia,
tak Janko sa vydal na cestu a aj na svoj boj o zdravie. Je odhodlaný ísť, a zabojovať čo najviac s touto pliagou.
Na cestu s Jankom sa vydal aj jeho krstný otec Michal, ktorý bude Jankovou skvelou podporou, človekom, ktorý mu vždy navodí tú správnu atmosféru a vždy povie správne slová, ktoré bude práve Janko potrebovať. Zo srdca mu za to ďakujeme.
Dnes sme tiež absolvovali telefonát s pánom doktorom, ktorý bude mať Janka na starosti, overoval si s nami celkový stav, a všetky potrebné informácie, a aktuálne detaily, aby sa vedeli čo najlepšie pripraviť.
Prosím priatelia, venujte nám dnes pri zaspávaní svoju myšlienku. Nech je cesta dobrá, nech dážď ustane, a naši zlatí nech sú čo najskôr na mieste konania.
O všetkom vás budeme informovať.
Krásny večer prajeme.

29.11.2021

Priatelia,
tak Janko je úspešne na klinike v Dusseldorfe. Po príchode nás kontaktovali dopravcovia zdravotnej spoločnosti, že cestu zvládol bez komplikácií, pospal si do 4: 30.
Na miesto dorazili o 12: 00, hneď po ubytovaní Janko podstúpil MR vyšetrenie, ktoré je predpríprava na zajtrajší zákrok.
Personál je veľmi ochotný a starostlivý.
Ráno o 7: 30 podstupuje zavádzanie implantátov do hlavy.
Myslíte na Janka a držte palce.
Ďakujeme

30.11.2021

Drahí priatelia,
chceme vás informovať o dnešných správach, ktoré sme dostali z kliniky od Jankovho krstného otca Michala. Síce implantát bol úspešne zavedený, ale onkolytické vírusy mu podané neboli. Hlava je príliš zavodnená a preto musí podstúpiť odvodnenie, takže ich pobyt sa predĺži o ďalších pár dní, ale nie sme z toho smutní, lebo je pod dohľadom veľkých odborníkov a príjemného personálu.

1.12.2021

Drahí priatelia,
dnes sa začala liečba na odvodnenie, Janko dostal okrem iného aj špeciálny druh kortikoidov(doktor povedal, že je v infúzii výťažok z kadidla) , ktoré nespôsobujú zavodnenie a zároveň aj liečia to,čo Janko potrebuje... Bude mu tiecť niekoľko infúzií v priebehu nasledujúcich dní a v pondelok budúci týždeň by mal dostať vírusy, ktoré budú ničiť nádory priamo v mozgu.

2.12.2021

Drahí priatelia,
dnešný deň Janko pokračoval v liečbe, okrem iného dostal infúzie od bolesti a proti opuchu mozgu. Opäť mu tieklo aj vysoké množstvo vitamínu C. Janko sa mal relatívne dobre a chutí mu jesť, raňajky mal dvakrát o 4:30 a 8:30, obed bol tiež vynikájúci a pochutnal si.
No ku večeru sa Jankov stav zmenil. Prišla teplota a otvorom, cez ktorý vkladali port, mu vyteká tekutina. Lekári povedali, že to nie je nič vážne, no napriek tomu sa rozhodli podať mu vírusy už zajtra. Tým pádom môžu otvor "vytesniť", čím zabránia aby vytekala tekutina. Znie to hrozne ale je super, že už zajtra dostane Janko to, čo mu má najviac pomôcť.
Janka ošetrili a podali lieky čo mu uľavilo a oddychuje, reoperácia a liečba začína o 8:30.

3.12.2021

Drahí priatelia,
Janko dnes podstúpil reoperáciu, ktorá dopadla dobre a otvor sa podarilo utesniť, tekutina už nevyteká. Poloha, kedy mu bolo najlepšie, bola na pravom boku, lekári to neodporúčajú a Janko má menší boj na chrbte ale zvláda to. Boli mu podané aj vírusy a antibiotiká ktoré bude brať celý víkend trikrát denne. Cíti sa už lepšie a opäť mu chutí jesť.
Tiež Vás pozdravuje všetkých a Ďakuje, že mohol podstúpiť prvú dávku vírusov vďaka Vám.

4.12.2021

Drahí priatelia,
od skorého rána má Janko antibiotiká. Z rána sa cítil dobre a bol vo forme, samozrejme v rámci možností. Neskôr sa stav zmenil a dostal teploty, čo pri liečbe vírusmi je normálne a malo by to trvať dva až tri dni. Potom už iba oddychoval, keďže sa to odrazilo aj na nálade.
Veríme, že Jankovi zajtra bude opäť lepšie a bude mať svoju náladu.

5.12.2021

Drahí priatelia,
dnešný deň bol pre Janka najnáročnejší, z rána mal nevoľnosť. Tak mu ani nechutilo jesť. Potom prišla vysoká teplota a do toho aj tlaky v hlave. Lekári hneď zakročili a podali Jankovi infúzie od bolesti ale aj proti opuchu, čo mu uľavilo.
Teraz mu tečie posledná infúzia a môže oddychovať aby nabral veľa síl na zajtrajšú večernú cestu domov.

6.12.2021

Drahí priatelia,
Janko má posledné dni veľmi ťažké, raz je lepšie a raz horšie, tak je to aj dnešný deň. Dostal posledné infúzie a zajtra začne domáca liečba.
Tak ako každého z nás navštívil dnes sv.Mikuláš aj Janka.
Pred odchodom mu ešte odobrali tekutinu z hlavy a poslali na rozbor.
Teraz sú už na ceste domov, Janko je vyčerpaný tak spí.
Myslíte na nich nech šťastlivo dorazia.

11.12.2021

Ahojte priatelia, ťažko sa mi píšu tieto riadky a ešte ťažšie sa mi hľadajú slová, ktoré napísať. Janko sa v utorok vrátil z liečby, no hneď prišla poňho RZP, kde ostal na JIS v kritickom stave. Už počas prevozu z Nemecka sa jeho stav veľmi zhoršoval. Vyšetrenia ukázali vysoké hodnoty zápalu v tele,nedokázal reagovať, bol veľmi vysilený. No tieto dni nám opäť dokazuje aký je veľký bojovník, koľko sily ešte v sebe má a my sa modlíme a veríme, že to opäť zvládne. Naše chvíľkové návštevy sú ťažké a bolestivé. No aj malinké signály, kedy nám Janko stisne ruku,aby nám ukázal, že vie, že sme s ním, je pre nás veľkým pokrokom a nádejou. Buďte s nami v modlitbách. Zo srdca ďakujeme.