Domov Kontakt

SPOJME SA PRE JANKA

Liečba

Nove správy ohľadne Jankovej liečby - 13.4.2021

Drahí priatelia, dnes sa uskutočnil pre nás veľmi dôležitý a zásadný rozhovor s pánom doktorom Kleefom, ktorý bude liečiť nášho Janka. Bol to dlhší rozhovor, z ktorého sme mali príjemné pocity, nakoľko pán doktor bol veľmi prívetivý a išla z neho dobrá energia.
Čo sme sa z rozhovoru dozvedeli? Jankov nádor je liečiteľný – to je pre nás najdôležitejšia informácia. Liečba, ktorú nám pán doktor Kleef nasadil – pripravil pre Janka, je rozdelená na niekoľko cyklov. Jeden cyklus trvá 4 týždne, počas ktorých bude Janko hospitalizovaný na klinike v Budapešti. Naplánovaná liečba – o akú sa jedná, aké bude dávkovanie a iné veci s tým súvisiace nám budú zaslané v najbližších dňoch. Do dvoch týždňov taktiež dostaneme pozvánku do Budapešti, kde Janko odíde na celé 4 týždne ( s tým, že bude na víkendy chodiť domov), a kde bude sám, bez nás všetkých, podstupovať liečbu.

Čo je však potrebné zaobstarať pred Jankovým odchodom? Pán doktor bude potrebovať záznam o momentálnom Jankovom zdravotnom stave, t.z. – predložíme krvný obraz, kardiologické vyšetrenie, a tiež MRI vyšetrenie. Od pána doktora zas my obdržíme povolenie na presun medzi hranicami aj kvôli situácii, ktorá momentálne vládne vo svete. V neposlednom rade bude musieť Janko podstúpiť zákrok, v ktorom mu do tela aplikujú podkožný žilový port – je to teliesko, cez ktoré mu bude vedená liečba. Používa sa pre ľahšie zavádzanie liečby, ktorá je každodenná a pacientovi tým pádom netreba do tela zasahovať injekčne. Tento zákrok trvá cca 20 minút. Po 4 týždňoch pôjde Janko na vyšetrenie, kde sa ukáže, ako a či liečba fungovala. Ak sa liečba ukáže ako účinná, Janko pôjde na ďalší a ďalší cyklus.

A teraz prichádza to najdôležitejšie. Jeden takýto cyklus stojí 40.000€ - je to ohromne veľká suma. Vďaka vám všetkým máme peniažky na prvý cyklus, za čo vám najviac na svete ďakujeme. No veľmi, veľmi vás prosíme aj o ďalšiu pomoc, aby sme Jankovi nazbierali finančné zdroje na ďalšie cykly. Nebudeme si klamať, sme viac ako presvedčení, že Janko bude tých cyklov potrebovať viac. Jeho tumory sú závažné. My však veríme, že táto liečba bude pre nás kľúčová, a posnažíme sa zo všetkých síl nájsť čo najviac finančných prostriedkov na túto liečbu. Preto vás prosíme, skúste spolu s nami pomôcť Jankovi. Je skvelé vedieť, že liečba existuje, že je šanca Jankovi pomôcť, ale financie sú veľmi vysoké. Budeme vám vďační za každú jednu pomoc – zdieľaním, podporou, ale tiež finančnou pomocou.
Z celého srdca vám ďakujeme

3.5.2021

Drahí priatelia, po dlhšom čase sa vám prihovárame s novinkami, ktoré posledné dni priniesli. V piatok som ja Ivana odišla s Jankom a priateľom Ľubom do Budapešti, kde dnes začala Jankova liečba. Cesta prebehla v poriadku, aj cez hranice sme prešli bez problémov, nakoľko klinika v Budapešti bola pre nás veľmi nápomocná, a vybavila Jankovi pozvánku, vďaka ktorej všetko prebehlo „hladko“.

Hneď ráno absolvoval Janko rozhovor s pánom doktorom Kleefom, ktorý naňho urobil dojem aj pri osobnom rozhovore. Bol veľmi prívetivý, priateľský, a Janko, napriek toľkej únave s ním krásne a šikovne rozprával po anglicky. Potom sme sa presunuli už na samotnú liečbu–konkrétne – niekoľko minút mal Janko cez port na tele zavedenú infúziu, cez ktorú mu bol podávaný vitamín C. Tento proces trval určitú chvíľku. Po jeho absolvovaní sa Janko presunul na ďalšiu liečbu – tzv. HYPERTERMIU – v preklade – zahriatie tela a hlavy.

Je to liečba, kde je pacientovi za pomoci prístrojov vložená do tela vysoká teplota – okolo 38 stupňov. Používa sa k liečeniu nádorov. Prvé zahrievanie bolo zahrievanie hlavy, ktoré trvalo cca 20 minút – Jankov organizmus zareagoval, a Jankovi nebolo príliš dobre – je to typický príznak. Zahrievanie hlavy bude pokračovať, a ak Jankove telo zareaguje dobre, čas zahrievania sa bude zväčšovať. Hneď potom nasledovalo na pár hodín zahrievanie celého tela. Tu sa mu podarilo aj trošku pospať..

Toto bol Jankov prvý deň liečby v Budapešti. Po liečbe bol veľmi unavený a vysilený. Aj z fotiek je možné vidieť, že sme spravili dobre. Janko veľmi, veľmi akútne potrebuje túto liečbu, ktorá, veríme, bude úspešná. Sme nesmierne šťastní, že je Janko v dobrých rukách, a teraz nám neostáva nič iné, len neoblomne pokračovať v zbieraní finančných prostriedkov na liečbu. Prosím, buďte pri nás, a pomôžte nám aj naďalej. Veľmi vám ďakujeme.. Možno trošku na odľahčenie na záver: jedna pani sestrička, ktorá sa o Janka starala, sa naučila pár anglických fráz, aby si mohla s Jankom „pokecať“. Vyčarilo nám to úsmev na tvári. Majme sa radi priatelia, a pomáhajme si...

15.5.2021

Drahí priatelia,
prešiel ďalší týždeň, v ktorom Janko podstupuje liečbu. Chceme vás informovať o všetkom, ako sme vám to sľúbili.

Musíme povedať, že pre Janka je liečba naozaj fyzicky náročná, čo znamená, že jeho telo je veľmi slabé, a Janko niektoré dni nevládze dobrať liečbu. Rozprával sa aj s pánom doktorom Kleefom, ktorý, veríme, mu dodal stále veľkú silu bojovať a ísť ďalej. Povedal tiež, že je to sprievodný jav liečby, kde pacient nezvláda v niektorý deň dobrať liečbu.

Dnes skončil Jankov pobyt v Budapešti a pán doktor Kleef mu zaobstaral prevoz do Viedne, kde bude nasledujúce dva týždne podstupovať ďalšiu liečbu. Bude o niečo iná ako v Budapešti, a my veríme, že Jankovo telo ju príjme a bude bojovať. Samozrejme vás o tom budeme informovať. Prajeme pekný večer.

31.5.2021

Drahí priatelia,
nastal posledný týždeň Jankovej liečby. Ani sme sa nenazdali, a už je to pomaly za nami. Janko sa z Viedne presunul opäť do Budapešti, kde ho čaká záverečná trojdňová liečba. Následne sa stretne s pánom doktorom Kleefom, ktorý mu a nám oznámi, čo bude ďalej nasledovať.

Ako sme vám spomínali aj vo včerajšom príspevku, Janko naozaj veľmi slabne. Aj z fotky je jasne vidieť, ako sa liečba podpísala na jeho tele. My veríme, že je to spôsobené jeho bojovnosťou, kde telo bojuje zo všetkých síl, aby sa Janko opäť postavil na nohy a kopol do lopty z celej sily.

Čoraz viac budeme potrebovať aj vašu pomoc priatelia. Už raz sme to dokázali, a spoločnými silami sa dokázala vyzbierať pre Janka vhodná suma na liečbu. No vyzbierané prostriedky sa veľmi rýchlo míňajú. Chceme vás preto z celého srdca poprosiť o opätovné zdieľanie nášho príbehu, o pomoc, každé euríčko nám, a hlavne Jankovi vštepí nádej v lepší zajtrajšok.

Veľmi vám ďakujeme aj za každú potešujúcu správu, za každú myšlienku, ktorú nám venujete. Je to naozaj veľká pomoc vidieť toľko dobra vôkol. Krásny večer vám prajeme.4.6.2021

Priatelia,

pozdravujeme vás z Budapešti, kde sme dnes s Jankom prežili predposledný deň pred naším odchodom domov.

Janko mal dnes trošku oddychový, relaxačný deň, absolvoval masáž, a takúto prechádzku, aby sme rozhýbali celé telo po všetkých procedúrach.

Zajtra nás ešte čaká rozhovor s pánom doktorom Kleefom, ktorý nám povie, čo bude nasledovať, aké postupy zvolíme, aby sme Janka čo najskôr dostali späť do bežného života. Tak nám prosím držte palce.

5.6.2021

Priatelia,

máme jednu bleskovú správu. Od rána nebolo Jankovi dobre, počas dňa nič neustupovalo, a teraz večer sme boli na pohotovosti. V Budapešti nám dal pán doktor Kleef infúziu proti opuchu, ktorú mu v nemocnici hneď podali. V nemocnici Jankovi ešte podala pani doktorka onkologička magnézium, a kortikoidy. Jankovi sa polepšilo, a teraz je už doma. Aj pre takéto „prípady“ potrebujeme okamžite Jankovi pomôcť. Ďakujeme, že ste v tom s nami.

Pekný večer prajeme

8.6.2021

Drahí priatelia,

rýchla správa na utorok – pán doktor Lužbeták je s nami stále v kontakte, a snaží sa nám pomôcť najviac ako vie. Sám napísal žiadosť o vydanie parafínových bločkov do Banskej Bystrice, aby mohol preskúmať tkanivo a nájsť čo najvhodnejší liek pre nášho Janka. Žiadosť bola veľmi rýchlo a promptne vybavená, a posiela sa prvou triedou priamo do Nemecka na rozbor. Je to pre nás ďalší krok vpred v tomto boji.

Chceme sa aj vám zo srdca poďakovať za pomoc pri zdieľaní nášho príbehu, aj za finančné príspevky. Spolu sme silnejší. Ďakujeme

30.6.2021

Priatelia,
situácia sa nám veľmi zhoršuje. V pondelok museli Janka akútne hospitalizovať v nemocnici. Mal veľmi veľké bolesti, ktoré sa mu v nemocnici snažia utlmiť.
Je to naozaj vážna situácia, zatiaľ nevieme, čo sa bude diať ďalej, no sme v spojení s pánom doktorom Lužbetákom, ktorý sa nám snaží nájsť najvhodnejšiu liečbu pre Janka.
Prosíme, pomôžte nám opäť čo najviac prezdieľať náš príbeh, prosím, pomôžte nám Janka opäť dostať na nohy.
My sa nemienime vzdať, my veríme, že Janko kopne ten víťazný gól, a toto budú už len naše spomienky. No dovtedy musíme spraviť všetko, čo je v našich silách, aby sa tak stalo.

Buďte toho súčasťou, z celého srdca prosíme, a ďakujeme.

14.7.2021

Drahí priatelia, ako sme vás už informovali, Janko stav sa zhoršuje. Je veľmi slabý, vysilený, nemá chuť do jedla, a už sme viackrát skončili v nemocnici, kde sa mu však vďaka rýchlo podaným liekom polepšilo.

No situácia je naozaj vážna, a my musíme konať. Ako sme vás informovali dávnejšie, pán doktor Lužbeták si vyžiadal vzorku tkaniva, ktorá putovala do Nemecka na rozbor. Našťastie rozbor dopadol v náš prospech, a pán doktor vie, akou metódou je možné poraziť túto otrasnú chorobu.
Jednalo by sa o liečbu onkolytickými vírusmi, kde by mu cez teliesko, ktoré by mal voperované v hlave „púšťali“ vírusy priamo na nádory v hlave. Táto liečba by mala prebiehať v Nemecku, a zákrok by sa vykonával každý mesiac. Liečba bude trvať jeden rok.
Prichádza však na kameň úrazu. Jeden takýto mesiac liečby stojí 10.000€, čo počas dvanástich mesiacov robí sumu 120.000€ - uvedomujeme si, že je to veľmi vysoká suma, no pre záchranu Janka sa pokúsime tieto peniažky vyzbierať.

Preto sa obraciame aj na vás s opätovnou a naliehavou prosbou o pomoc pre nášho syna, súrodenca, bratranca, kamaráta. Je pre nás veľmi ťažké vidieť ho v takomto stave, a urobíme všetko preto, aby sa z tohto stavu dostal.
Chceme vás preto poprosiť o pomoc pri zdieľaní nášho príbehu, o finančnú pomoc, alebo akúkoľvek pomoc, ktorá by Jankovi vedela pomôcť.
Vážime si to veľmi, nevzdávame sa, a ideme ďalej.

Ďakujeme ❤❤